Παναθηναϊκός: Μόλις 570 εισιτήρια στο ΟΑΚΑ για το ματς με τον ΟΦ Ιεράπετρας

Ελάχιστος κόσμος βρέθηκε στο ΟΑΚΑ για το Παναθηναϊκός – ΟΦ Ιεράπετρας, αλλά η προσέλευση δεν αποτελεί αρνητικό ρεκόρ για τους «πράσινους».

Το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Ιεράπετρα το μεσημέρι της Τετάρτης για το Κύπελλο ήταν… «αντιεμπορικό», ενώ η ώρα και η μέρα έκαναν ακόμη πιο δύσκολο στον κόσμο να βρεθεί στο γήπεδο.

Το τριφύλλι έκοψε  μόλις 570 εισιτήρια και εισέπραξε 3.549 ευρώ, ωστόσο αυτός ο αριθμός δεν αποτελεί αρνητικό ρεκόρ για τον Παναθηναϊκό.

Ωστόσο, τον Ιανουάριο του 1996 το ματς του Παναθηναϊκό με τη Δόξα Βύρωνα για το Κύπελλο είχαν διατεθεί 122 εισιτήρια.

Παναθηναϊκός – ΟΦ Ιεράπετρας: 2-2

Με πολλούς αναπληρωματικούς και μόνο Έλληνες παίκτες στη σύνθεσή του, ο Παναθηναϊκός παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στο ΟΑΚΑ στον ΟΦ Ιεράπετρας, σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 2η αγωνιστική του 3ου ομίλου του κυπέλλου Ελλάδας στο ποδόσφαιρο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20΄ με τον Χατζηθεοδωρίδη, για να «απαντήσει» δύο φορές η ομάδα του Λασιθίου με τον Χίσι στο 26΄ και τον Μούτσα στο 43΄, και να ισοφαρίσει ο Παναθηναϊκός στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Καμπετσή.

Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 20΄ με σουτ του Χατζηθεοδωρίδη μέσα από την περιοχή, αλλά έξι λεπτά αργότερα (26΄) οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φθάσουν στην ισοφάριση με κοντινή προβολή του Χίσι.

Και σαν να μην έφθανε αυτό, οι Κρητικοί πήραν το προβάδισμα στο 43΄ (1-2) με κοντινό πλασέ του Αναστασόπουλου σε σέντρα του Μούτσα από αριστερά.

Στο 2ο 45λεπτο ο Δώνης πέρασε στον αγώνα τον Μπουζούκη αντί του Θεοχάρη για να δώσει μεγαλύτερη επιθετική πνοή στο παιχνίδι της ομάδας του, η οποία έχασε ευκαιρίες για να ισοφαρίσει με τους Κουντουριώτη (49΄, 51΄), Καμπετσή (52΄ οριζόντιο δοκάρι, 61΄), Τζανδάρη (54΄), Εμμανουηλίδη (71΄), Μπουζούκη (77΄) και την Ιεράπετρα να αμύνεται σωστά και να βγάζει υποδειγματική αντεπίθεση στο 81΄ με τον Αναστασόπουλο που πλάσαρε, μόνος στην περιοχή, πάνω στον Κότσαρη.

Διαβάστε:   Πορτογάλος χαφ συνδέθηκε με Ολυμπιακό - Μπορεί να κάνει τη διαφορά στο Λιμάνι;

Έτσι οι ««πράσινοι» κατάφεραν να φθάσουν στην ισοφάριση στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, με αριστερό πλασέ του Καμπετσή από μεταβίβαση του Εμμανουηλίδη.