Κίνηση ματ σε ΠΑΟΚ: Ομάδα του Big5 μπήκε στο "κόλπο" για Σοτέλδο! (ΦΩΤΟ)

Ο παίκτης βρέθηκε για πολύ καιρό στο ρεπορτάζ του Δικεφάλου του Βορρά.

Τον Γέφερσον Σοτέλδο με τον Παναθηναϊκό συνδέουν τις τελευταίες ώρες δημοσιεύματα από το Μεξικό!

Σύμφωνα με την μεξικανική έκδοση της “AS”, οι Πράσινοι συμπεριλαμβάνονται στις ομάδες που “κοιτάζουν” τον 25χρονο Βενεζουελάνο μεσοεπιθετικό, ο οποίος βρίσκεται στο “στόχαστρο” τόσο του ΠΑΟΚ, όσο και της Σάντος.

Ο άσος της Τίγκρες έπαιξε σε 16 αγώνες φέτος στην Κλαουσούρα (4 ως βασικός) και σημείωσε ένα γκολ, ενώ στην Απερτούρα, που ξεκίνησε πριν μερικές μέρες, αγωνίστηκε στην ήττα από την Κρουζ Αζούλ, με 2-3. αγωνιζόμενος για 9 λεπτά ως αλλαγή.

Περισσότερες λεπτομέρειες για το φημολογούμενο ενδιαφέρουν του Τριφυλλιού για τον Σοτέλδο δεν έχουν γίνει γνωστές.

Ακολουθήστε το sportdog.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις

Σάσα Βεζένκοφ: Σενάρια για τον Παναθηναϊκό