Έφαγε… ξεγυpισμένη τεσσάρα η Τσέλσι – Επική ανατροπή για την Τότεναμ (ΒΙΝΤΕΟ)

Βαριά ήττα για την Τσέλσι, που ηττήθηκε 4-1 από την Μπράιτον, ενώ η Τότεναμ γύρισε με απίθανο τρόπο (3-2) το ματς απέναντι στη Μπόρνμουθ.

Premier League: Σε εφιάλτη εξελίχθηκε για τον Γκρέιαμ Πότερ η επιστροφή του στο “Amex Stadium”. Περίπου ένα μήνα αφότου έφυγε από την Μπράιτον για να αναλάβει την Τσέλσι, ο 47χρονος τεχνικός είδε την πρώην ομάδα του να νικά 4-1 τη νυν και να της στερεί πολύτιμους βαθμούς, στην προσπάθεια για πλασάρισμα στην πρώτη τετράδα. Οι «γλάροι» ήταν καταιγιστικοί στο α΄ ημίχρονο, προηγήθηκαν με τον Τροσάρ μόλις στο 5ο λεπτό και στη συνέχεια με δύο αυτογκόλ (!) βρέθηκαν στο 3-0. Ο Χάβερτς στο ξεκίνημα του β΄ μέρους έδωσε κάποιες ελπίδες στους «μπλε», που όμως δεν κατάφεραν τίποτα παραπάνω και στις καθυστερήσεις ο Γκρος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Απίθανη ανατροπή και νίκη με 3-2 πέτυχε η Τότεναμ επί της Μπόρνμουθ και εδραιώθηκε στην τρίτη θέση. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με δύο γκολ του Μουρ, αλλά οι «σπερς» ισοφάρισαν με τους Σεσενιόν και Ντέιβις, για να πετύχει το νικητήριο γκολ στο 91΄ ο Μπεντανκούρ, που είχε μπει ως αλλαγή. Μόνη τέταρτη είναι πλέον η Νιούκαστλ, που συνέτριψε 4-0 την Αστον Βίλα, με δύο γκολ του Κάλουμ Γουίλσον.

Μπες στο Euroleague Greek Fantasy Challenge και κέρδισε απίθανα δώρα!

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ της 14ης αγωνιστικής στην Premier League και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Λέστερ-Μάντσεστερ Σίτι        0-1