Υποκλίθηκε στην ανωτερότητα της Βίρτους – Πέμπτη συνεχόμενη ήττα για τον Ολυμπιακό

Οι Ερυθρόλευκες δεν μπόρεσαν να πετύχουν την υπέρβαση κόντρα στην ιταλική ομάδα και παραμένουν χωρίς νίκη στη Euroleague Γυναικών.

Ο Ολυμπιακός έκανε εξαιρετική εμφάνιση για ένα ημίχρονο, ωστόσο στο δεύτερο μέρος η Βίρτους Μπολόνια ήταν πολύ ανώτερη κι έφυγε με το 63-79 που αφήνει χωρίς νίκη τις ερυθρόλευκες μετά από 5 αγώνες στους ομίλους.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός με την Σταμολάμπρου να δίνει πολλές λύσεις προηγήθηκε με 42-40 ελέγχοντας τον ρυθμό του παιχνιδιού στο ΣΕΦ.

Η συνέχεια ήταν διαφορετική με την ιταλική ομάδα να παίρνει στο δεύτερο μισό του αγώνα τα ηνία. Με ένα επιμέρους 21-10 στο τρίτο δεκάλεπτο η Βίρτους ξέφυγε με 61-52 για να φτάσει τελικά στη νίκη με 79-63, η οποία αφήνει την ομάδα του Πειραιά στο 0/5.