Διέλυσε τη Μπάγερν η Αρμάνι και συνεχίζει να ελπίζει για τα play off

Η Αρμάνι Μιλάνο έκανε περίπατο κόντρα στην Μπάγερν, επικρατώντας με 99-74 και παραμένει «ζωντανή» για την οκτάδα και τα playoffs.

Αρμάνι Μιλάνο – Μπάγερν Μονάχου: Οι Ιταλοί φρόντισαν από νωρίς να δείξουν τις διαθέσεις τους αφού έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 25-8, βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη τους, κλείνοντας το ημίχρονο στο +13 (49-36).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Αρμάνι συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και αύξησε την διαφορά της στο +18 (72-54), με τους γηπεδούχους να μην σηκώνουν το πόδι από το… γκάζι ούτε στη τέταρτη περίοδο, φτάνοντας με άνεση στη νίκη.

Ο Σαμπάζ Νέιπιρ με 20 πόντους και 4 ασίστ ήταν ο κορυφαίος για την Αρμάνι Μιλάνο, με τον Τιμοτέ Λουάου-Καμπαρό να ακολουθεί με 14 πόντους, ενώ για την Μπάγερν ξεχώρισε ο Αντρέας Ομπστ με 27 πόντους.

Πηγή: sdna.gr