Η γκολάρα στο 95’, το διπλό πέναλτι και ο… καρατέκα – "Κάτι μαγικό" στο τέλος παίκτες και οπαδοί (ΒΙΝΤΕΟ)

Η γκολάρα στο 95’, το διπλό πέναλτι και ο… καρατέκα – “Κάτι μαγικό” στο τέλος παίκτες και οπαδοί (ΒΙΝΤΕΟ)

Τα highlights από την ισοπαλία-πρόκρισης των Πειραιωτών στο Βέλγιο, αλλά και όσα ακολούθησαν μετά το τέλος της αναμέτρησης. Φοβερές στιγμές ανάμεσα στους παίκτες και τους 500 φίλους της ομάδας.

Σωτήρας του Ολυμπιακού ο Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος! Ο Έλληνας μέσος ισοφάρισε σε 1-1 την Γκενκ των δέκα παικτών στις καθυστερήσεις και έστειλε τους «ερυθρόλευκους» στα playoffs του Europa League, όπου περιμένει η Τσουκαρίτσκι από τη Σερβία.

Εγγυημένα σε ομίλους οι Πειραιώτες, που δυσκολεύτηκαν πολύ στο Βέλγιο αλλά μετά την αποβολή του Πέιντσιλ στο 65’ ανέβασαν τις γραμμές τους και έφτασαν στη λύτρωση στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μελανό σημείο η αποβολή του Ροντινέι στο τέλος, με τον Βραζιλιάνο μπακ να χάνει το πρώτο ματς με τους Σέρβους.

Δείτε τα highlights και όσα έγιναν μετά τη λήξη!