![](https://www.imgcdn.eu/files/2023/11/6565fbd043c9b.jpg)
Αυτοί θα “σφυρίξουν” τους Big4 σε Europa και Conference League
Γνωστοί έγιναν οι διαιτητές που θα διευθύνουν τις ευρωπαϊκές αναμετρήσεις των ελληνικών ομάδων.
Γνωστοί έγιναν την Τρίτη (28/11) οι ρέφερι για τις αναμετρήσεις των ελληνικών ομάδων σε Europa League και Conference League.
Ο Σλοβάκος Ίβαν Κρούζλιακ ορίστηκε στο Βιγιαρεάλ – Παναθηναϊκός, ο Σουηδός Σάντρο Σάρερ θα σφυρίξει στο ΑΕΚ – Μπράιτον, ενώ ο Πολωνός Νταμιάν Σιλβέστρζακ θα διευθύνει το Άιντραχτ – ΠΑΟΚ.
Θυμίζουμε ότι ο διαιτητής από τη Βοσνία και Ερζεγοβίνη, Ιρφάν Πελίτο, θα είναι διαιτητής στην αναμέτρηση του Ολυμπιακού στη Γερμανία απέναντι στην Φράιμπουργκ.
Υπενθυμίζεται ότι ο Κρούζλιακ την περσινή σεζόν είχε σφυρίξει το ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός. Βοηθοί του θα είναι οι επίσης, συμπατριώτες του οι Γιαν Πόζορ, Άνταμ Γιέκελ, ενώ 4ος ορίστηκε ο Πέτερ Κράλοβιτς.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Αγοράζει μεγάλη ελληνική ομάδα ο Μονεμβασιώτης – Έδωσε 10.000, επενδύει 1.5 εκατ. – Αλλάζουν ήδη γήπεδο!
Πηγή