Οδυνηρή ήττα για την Τραμπζονσπόρ, αποβλήθηκε μετά από σκληρό φάουλ ο Μπακασέτας (ΒΙΝΤΕΟ)

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο γιόρτασε τα 100 ματς με τη φανέλα της Τράμπζονσπορ ο Τάσος Μπακασέτας.

Κακό ήταν το ντεμπούτο του Νέναντι Μπιέλιτσα στον πάγκο της Τραμπζονσπόρ, καθώς η περσινή πρωταθλήτρια Τουρκίας ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Κόνιασπορ και έμεινε ακόμη πιο μακριά από την 3η θέση που οδηγεί στα κύπελλα Ευρώπης.

Κομβικό σημείο του ματς ήταν η αποβολή του Τάσου Μπακασέτα (στο 100ο του ματς με την τουρκική ομάδα) στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, που υποχρέωσε τους φιλοξενούμενους να παίξουν με δέκα παίκτες και τελικά να γνωρίσουν την ήττα.

Ο Μανώλης Σιώπης ήταν κι αυτός στην αρχική ενδεκάδα της Τραμπζονσπόρ, ενώ στη βασική ενδεκάδα της Κόνιασπορ ήταν και ο Ανδρέας Μπουχαλάκης, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 63ο λεπτό.