ΟΛΑ τα πέναλτι και ο πανηγυρισμός του Μλαντένοβιτς που… σίγησε το πιο "καυτό" γήπεδο της Ευρώπης! (Vid)

Δείτε πώς οι Πράσινοι έγραψαν ιστορία απέναντι στη Μαρσέιγ, με πρόκριση στα πέναλτι και ήρωα τον Μπρινιόλι.

Επική, τρομερή πρόκριση του Παναθηναϊκού επί της Μαρσέιγ με 5-3 στα πέναλτι και ήρωα τον Αλμπέρτο Μπρινιόλι, ο οποίος έστειλε το «τριφύλλι» στα play off του Champions League με τις επεμβάσεις του κατά τη διάρκεια του αγώνα, αλλά και την εκτέλεση του Γκενουζί από την άσπρη βούλα. Το «τριφύλλι» βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 από τα γκολ του Ομπαμεγιάνγκ, αλλά με το εύστοχο πέναλτι του Ιωαννίδη στο 90’+9’ έστειλε το ματς στην παράταση (2-1) κι από εκεί στα πέναλτι, όπου «μίλησε» η ευστοχία των παικτών του κι ο… Μπρινιόλι.